Top

Články a Médiá

Zdaňovanie kryptoaktív prináša množstvo otáznikov. Rozhovor pre TouchIT

Advokáti z právnickej kancelárie Highgate Law & Tax, ktorí sú súčasťou pracovného tímu Ministerstva financií SR pre prípravu legislatívy, vypracovali legislatívny návrh na zdaňovanie stakingu na Slovensku a posunuli ho na diskusiu.

Staking znamená držanie vrituálnej meny v kryptomenovej peňaženke alebo na niektorých burzách, pričom ich majiteľ za to získa odmenu. Tí, čo tak robia, by teoreticky mali v súčasnosti z tohto zisku zaplatiť daň, a to aj vtedy, ak v skutočnosti nevyhnutne nepríde k navýšeniu majetku daňovníka. Ak tak neurobia, môžu na základe dier v zákone na to o pár rokov doplatiť pri daňových kontrolách.

Cieľom návrhu advokátov z právnickej kancelárie Highgate Law & Tax je, aby sa príjem zo stakingu zdaňoval až v momente, keď bude zisk zo stakingu reálny. Ak by Slovensko staking právne upravilo, bolo by jednou z prvých krajín na svete a možno vzorom pre ostatné štáty. Zároveň sa tým zabráni zbytočným žalobám a súdnym sporom, ktoré by mohli v budúcnosti vzniknúť kvôli dnes nejednoznačnej úprave.  

Celý článok tu : https://touchit.sk/nova-legislativa-ohladne-kryptomien-pravnici-z-pracovneho-timu-ministerstva-financii-vypracovali-navrh-ako-zdanovat-staking/426541

 

Viac informácii o optimálnych právnych, daňových a účtovných riešeniach v krypte sa dozviete na webe Crypto Tax & Law. Získajte relevantný, zrozumiteľný a expertmi tvorený obsah pre právnu, daňovú a účtovnícku optimalizáciu krypta priamo do vašej e-mailovej schránky: