Top

Články a Médiá

Tomáš Demo v rozhovore pre SME o problematike alternatívnych fondov , ich zakladania a spravovania.

Kto môže založiť na Slovensku alternatívny fond a čo to obnáša? V súčasnosti narastá záujem o malé investičné fondy. Hoci je pomerne ľahké ich založiť, ich spravovanie už nie je také jednoduché. Pri ich zdaňovaní či správe narážajú zakladatelia často na problémy.

Malé investičné fondy nie sú určené pre retail, ich regulácia je teda voľnejšia. Zároveň sa o nich hovorí aj ako o alternatívnych. Malé fondy sa od štandardných líšia aj z hľadiska objemu a skladby portfólia, ktoré môže byť finančne limitované, avšak skladbou pestrejšie.

V rámci portfólia totiž umožňujú investovať do:

  • Nehnuteľností;
  • Kryptomien;
  • Umenia a iných zložiek, ako je to pri štandardných fondoch, ktoré bežne ponúkajú banky.

Môže teda fond založiť a investovať doň ktokoľvek, alebo sú pri zakladaní a investovaní do fondov určené podmienky, kto a kedy tak môže urobiť? Viac sa dočítate tu: https://tlacovespravy.sme.sk/ts/22914748/slovenskych-tridsiatnikov-laka-zakladanie-fondov.html

 

Viac informácii o optimálnych právnych, daňových a účtovných riešeniach v krypte sa dozviete na webe Crypto Tax & Law. Získajte relevantný, zrozumiteľný a expertmi tvorený obsah pre právnu, daňovú a účtovnícku optimalizáciu krypta priamo do vašej e-mailovej schránky: