Top

Private equity a Venture Capital

Private equity a Venture Capital

Našou snahou je byť partnerom zaujímavým novým podnikateľským nápadom. Novým nápadom musia byť ukázané podnikateľské pravidlá, či regulačná sila štátu. Medzinárodný priestor v sebe skrýva množstvo ďalších príležitostí, ale aj administratívnych ťažkostí.

Pri rozhodovaní o kúpe či predaji podielov a akcií v obchodných spoločnostiach je pre obe strany transakcie dôležité poznať a vysporiadať sa s právnymi, daňovými a finančnými rizikami transakcie. Cieľom nášho transakčného poradenstva je tieto transakčné riziká včas identifikovať a následne eliminovať. Poskytujeme komplexné transakčné poradenstvo pri štandardných predajoch obchodných podielov a akcií ako aj pri investíciách do obchodných spoločností formou rizikového kapitálu a private equity investíciách.

Našou výhodou je skúsený právno-daňový tím, ktorý po Vám ponúka kombinované služby daňového, právneho a finančného transakčného poradenstva pod jednou strechou.

Pri transakciách Vám vieme pomôcť v nasledujúcich oblastiach:

  • Poradenstvo pri právnom, finančnom a daňovom audite spoločností (due diligence)
  • Podpora pri rokovaniach o podmienkach transakcie, vrátane jej štruktúry, daňových rizík, financovania a právnej dokumentácie
  • Návrhy, zakladanie a následná správa efektívnych transakčných daňových štruktúr
  • Financovanie transakcií (poradenstvo pri vydávaní dlhopisov a iných dlhových inštrumentov)
  • Projektový manažment transakčného procesu