Top

Články a Médiá

Peter Varga o využití patent boxu a superodpočtu pre Touchit

Slovensko sa stalo daňovým rajom pre inovatívne spoločnosti. Zvýhodnené daňové režimy patent box a superodpočet môžu IT spoločnostiam výrazne pomôcť k úspore na daniach.

Na Slovensku sú superodpočet a patent box stále novými témami. Využitie patent boxu ako aj superodpočtu je štandardne možné iba v prípade, ak daňovník vykonáva nejakú výskumno-vývojovú činnosť. Tá však musí byť dostatočná na to, aby naplnila znaky kvalifikovanej aktivity pre účely patent boxu alebo superodpočtu.

Pri každom vývoji musí vznikať nejaké nové poznanie. Keďže ani právny, ani daňový poradca nie je kvalifikovaný, aby určil, či túto aktivitu daňovník v skutočnosti vykonáva, súčasťou tímu u daňovníka by mal byť aj technický poradca. Kľúčové je, aby išlo naozaj o vedu a výskum.

Kedy patent box a kedy superodpočet? Viac sa dočítate tu : https://touchit.sk/it-firmy-a-spolocnosti-ktore-robia-vyskum-mozu-vyrazne-usetrit-na-daniach/405626

Viac o superodpočte sa dočítate tu

Viac o patent boxe sa dočítate tu.

 

Viac informácii o optimálnych právnych, daňových a účtovných riešeniach v krypte sa dozviete na webe Crypto Tax & Law. Získajte relevantný, zrozumiteľný a expertmi tvorený obsah pre právnu, daňovú a účtovnícku optimalizáciu krypta priamo do vašej e-mailovej schránky: