Top

Články a Médiá

Nízky záujem o Slovensko zo strany nových inovatívnych firiem? Rozhovor pre STARTITUP

Nedoriešená a často sa meniaca legislatíva prispieva k nízkemu záujmu o Slovensko zo strany nových inovatívnych firiem. Tie čoraz častejšie uvažujú o presune svojho biznisu do zahraničia.

Slovensko v uplynulej dekáde podľa reformného kompasu Inštitútu finančnej politiky (IFP) výrazne spomalilo v dobiehaní najvyspelejších štátov EÚ. Zamestnávatelia upozorňujú, že ekonomika potrebuje najmä stabilné a predvídateľné prostredie.

Budúcemu odlevu mozgov, ale aj daní zo Slovenska dokáže zabrániť najmä preukázateľná snaha zo strany štátu riešiť legislatívne komplexnejšie témy, zníženie daňovo-odvodového zaťaženia a stabilnejšie právne a politické prostredie. O nápravu najvypuklejších problémov sa dlhodobo usiluje Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v balíkoch opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia.

Celý článok nájdete tu : https://www.startitup.sk/slovenske-zakony-nahravaju-spekulantom-vo-velkom-zneuzivaju-konkurzy/

 

Viac informácii o optimálnych právnych, daňových a účtovných riešeniach v krypte sa dozviete na webe Crypto Tax & Law. Získajte relevantný, zrozumiteľný a expertmi tvorený obsah pre právnu, daňovú a účtovnícku optimalizáciu krypta priamo do vašej e-mailovej schránky: