Konferencie a školenia

Videá a konferencie k rôznym praktickým právnym, daňovým a odvodovým témam.
 • Fakturácia do vlastnej firmy

  V tomto školení sa venujeme daňovo-odvodovým implikáciám u jednotlivých, v praxi často využívaných, mechanizmov vyplácania sa z firmy vrátane dopadu na dávky zo sociálneho poistenia (materské, dôchodok, PN,..:). Účelom tohto školenia však nie je venovať sa legalite a obhájiteľnosti takejto fakturácie do vlastnej firmy pred orgánmi verenej správy. To bude predmetom samostatného školenia.

  100,00  Detail kurzu
 • Je lepšie kúpiť nehnuteľnosť ako FO alebo PO? S odpočtom DPH alebo bez? – Webinár 2022

  Pretrvávajúci realitný boom, rastúce ceny nehnuteľností, inflácia, ale aj avizované zvyšovanie úrokových sadzieb otvárajú otázku, komu a za akých okolností sa oplatí kupovať domy, byty či iné nehnuteľnosti a aké riziká z toho vyplývajú. Najmä v prípade, ak kupujúci zároveň aj podniká. Ak niekto kupuje nehnuteľnosť ako právnická osoba, za istých okolností si môže uplatniť odpočet DPH a/alebo ušetriť na dani z príjmov a odvodoch. Na druhej strane právnická osoba nie je pri kúpe nehnuteľnosti chránená do takej miery ako tá fyzická. Množstvo nielen daňovo-odvodových, ale aj právnych a ekonomických súvislostí. 

   

  200,00  Detail kurzu
 • Ako účtovať obchodovanie s kryptomenami v obchodnej spoločnosti

  Praktická pomôcka pri účtovaní o nákupe, predaji a darovaní kryptomien (virtuálnych mien) v obchodnej spoločnosti. 

   

  100,00  Detail kurzu
 • Súčasná regulácia podnikania v krypte

  Fenomén kryptomien pomáha písať aj viacero podnikateľských príbehov. Investovanie cudzích peňazí do kryptomien, poskytovanie investičného poradenstva, sprostredkovanie nákupu kryptomien, služby peňaženky alebo zmenárne alebo obchodovanie s krypto derivátmi,  nakupovanie tovarov a služieb prostredníctvom krypto aktív a podobne sú business modely, ktoré môžu spadať už do existujúcich regulačných rámcov.

  400,00  Detail kurzu
 • Aké povinnosti má malá firma pri transferovom oceňovaní ?

  Transferové oceňovanie spolu s transferovou dokumentáciou je tŕňom v oku asi každého podnikateľa. Málokto však vie, že štát už nejaký čas od malých firiem nepožaduje žiadnu alebo požaduje len minimálnu formu transferovej dokumentácie

  40,00  Detail kurzu
 • Patent Box – efektívny nástroj pre IT firmy na optimalizáciu daní

  Vďaka Patent boxu môžu IT firmy, ktoré vyvíjajú softvér a iné R&D firmy, ktoré vyvíjajú rôzne vynálezy a technické riešenia platiť dane z príjmov aj pri sadzbe 10,5 %.  

  100,00  Detail kurzu
 • CFC pravidlá 2022

  Ako sa aplikujú, na koho sa vzťahujú a aké sú sankcie spojené s CFC pravidlami 

  60,00  Detail kurzu
 • Oslobodenie príjmov z kapitálových ziskov podľa § 13c – aké sú podmienky a ako vytvoriť „substance“?

  Jedna z podmienok uplatnenia oslobodenia od dane z príjmov pri kapitálových ziskov je požiadavka na výkon podstatných funkcií a riadenia a znášanie rizika na úrovni holdingovej spoločnosti. Na školení si preberieme ako táto požiadavka môže byť interpretovaná. Viac informácií o školení nájdete nižšie.

  180,00  Detail kurzu
 • Patent Box, Superodpočet a daňové kontroly – Konferencia 2022

  Superodpočet sa stal elegantným a efektívnym nástrojom daňovej optimalizácie pre vývojové firmy. Aké sú však skúsenosti s daňovými kontrolami? Hlavne tejto téme sme sa venovali na tejto konferencii, ktorá sa niekoľko krát kvôli pandémii presúvala. Ak by Vás téma daňovej optimalizácie zaujímala, kontaktuje nás na tejto stránke alebo na stránke www.highagte.sk, prípadne si dohodnite konzultáciu s Petrom Vargom.

   

  200,00  Detail kurzu